Dnešní Praha 11
Největší část Prahy 11 zaujímají sídliště Jižní Město I. a Jižní Město II. Jejich historii a současnosti se věnuje článek Jižní Město.
Jižním Městem II. celková výstavba Prahy 11 neskončila. Staví se nová obchodní centra i nové menší obytné soubory. Mezi obchodní centra řadíme hlavně gigantické Centrum Chodov u stejnojmenné stanice metra. Stavělo se v letech 2004–2005. Otevřeno bylo 9. listopadu 2005. V budoucnu (původní plán hovořil o roce 2010) by mělo být Centrum Chodov rozšířeno ještě o 2 etapy zahrnující administrativní, obchodní i rezidenční prostory a také další podzemní garáže. Nové náměstí dotvoří nové centrum městské části. V těsném sousedství obchodního centra a dálnice D1 se nachází rozsáhlé moderní administrativní centrum The Park (viz foto), kde sídlí známé firmy jako Sony, IBM, DHL, GE nebo Dell.
Význam nejen jako obchodní, ale také jako obytné místo a dominanta okolí měl mít i mrakodrap Poutník u stanice metra Háje, proti kterému ale protestovali někteří místní obyvatelé. Investor od výstavby nakonec (jaro 2007) ustoupil i přesto, že pro nedokončené okolí stanice Háje by mohl být architektonickým přínosem.[zdroj?] Mezi nové obytné celky patří například sídliště Kulatý Chodovec nebo obytný celek Křtiny v Milíčově. Dnešní Praha 11 je městská část, která má co nabídnout. Ať po stránce kulturní (kulturní centra Zahrada, Dům dětí a mládeže Jižní Město, pobočky městské knihovny Opatov a Jírovcovo náměstí, ale i nákupní, vzdělávací (síť základních a středních škol) a sportovně-rekreační (Kunratický, Milíčovský les a rybníky a síť sportovních hřišť i hal u škol). Územím MČ neprochází zatím tramvajová linka (přestože se o tramvajích v minulosti teoreticky uvažovalo). Na Roztylech vznikla roku 1988 významná autobusová stanice, na Opatově a Háje lze využít příměstských autobusů k přepravě do mnoha i vzdálených míst. Radnice MČ se snaží o přiblížení občanům, pořádá různé akce pro veřejnost, děti i seniory.